Modernizace výroben betonových směsí

Modernizace výroben betonových směsí

Modernizace betonárekNaše firma odstartovala velice zajímavé akce pro stavební průmysl. Modernizace betonárek se stala dominantí v posledních měsících, a výsledky jsou výborné. Použitím PLC Mida, snímačů Utilcell a Hottinger, firma dosáhla výborných výsledků v celé řadě výroben betonu. Tyto aplikace jsou nyni právě velice žádané z důvodu nové legislativy. Firma vlastní výborné know-how, který aplikuje flexibilně na konkretní řešení při modernizaci výroben betonových směsí.

 


Modernizace betonárekPři těchto aplikacích, je nutné brát v úvahu, všechny pro a proti, použití různých typů řídicích jednotek. Dále je vhodné uvažovat i o duplicitě při samotné aplikaci. Porovnání ztráty pramenící z jednodenního výpadku (nebo několikahodinnového) by mělo správnému hospodáři naznačit, že v technologických procesech je nutné mít redundanci (neboli technický nadbytek) tak, aby ztráty pramenící z technických poruch byli minimalizovány.
Modernizace betonárekFirma aplikuje jak PLC MIDA12 tak MIDA64, které se nejlépe osvěčili jako perspektivní automaty, umožňující budoucí rozšíření. Aplikace snímačů Utilcell, a to jak v čistě tenzometrickém vážením nebo v hybridním vážení, podtrhuje cíl firmy, a to - dodávat optimální komponenty a odvádět prvotřídní práci. 

Modernizace betonárekTechnické parametry aplikace MIDA 64 pro výrobu betonových směsí :
  • veliký počet receptur : 30 i více
  • hlášení poplachových stavů na displeji popř. automatizované řešení poplachových stavů dle výrobních specifikací
  • tisk výrobních dávek na konci dne a jejich archivace, propojení na PC a archivaci či další zpracování dat
  • přesnost vážení 1000d nebo lepší


Modernizace výrobny betonových směsíPomocí PLC Mida64 a doplňkových karet lze sestavit velice výkonný automatizovaný systém. Důležitý faktor je ten, že samotný PLC Mida má vlastní napájení snímače sil, čímž odpadá komplikované napájení snímače a stanovení správné reference, oproti konkurenčním automatům.


 
Modernizace betonárek      Modernizace betonárek

Zpět na Reference

VÁHOSERVIS, s.r.o. - Akreditovaná kalibrační laboratoř

Made by LUVR