Počítací (poměrové) váhy

Při zadání referenční hmotnosti kusů do paměti váhy slouží k počítání kusů ve skladech, obchodech, železářství ap. Tyto váhy jsou ve dvojím provedení :
  • s možností úředního ověření
  • bez možnosti úředního ověření
Počítací váhy patří z pohledu použití mezi váhy průmyslové. Jejich využití je velice široké a nachází uplatnění všude tam, kde je třeba stanovit počet kusů (jednotek) na základě váhy. Přesnost počítacích vah se pohybuje od 0,01 g / kus.
 

Dělení počítacích vah

Počítací váhy s možností ověření nám zaručují stabilní hodnoty výsledků. Levnější počítací váhy možnost ověření nemají a používají se pouze pro kontrolní měření uvnitř firmy a nemohou se používat v obchodním styku.

Počítací váhy mohou být stolní s maximální váživostí do 30kg, můstkové, podlahové, nájezdové či paletové. Váhy jsou řešeny buď jako kompaktní s vynikající čitelností displeje a s podsvícením nebo jako váhy se samostatným indikátorem.
 
Počítací váha       Váha počítací bez možnosti ověření      počítací váha cejchovatelná

Princip počítání u počítacích vah je dvojí:

  • na základě stanovení váhy jednoho kusu výrobku, jehož váhu uložíme do paměti váhy, ta nám potom stanoví počet kusů podle celkové váhy odměřovaného množství.

  • druhý princip je na základě určení váhy známého počtu kusů, kdy po zvážení tohoto počtu jej zadáme do váhy a ta stanoví přesnou váhu jednoho kusu. Následným přidáváním či ubíráním jednotek nám váha stanovuje počet kusů váženého množství jednotek. Tento postup je o to přesnější, čím větší přesný počet kusů máme na začátku při stanovování jednotkové váhy.
počítací váha cejchovatelná             Váha počítací bez možnosti ověření

Pokud si nejste jistí, který typ počítací váhy je pro vás nejvhodnější, kontaktujte naše techniky, kteří na základě posouzení podmínek vašeho provozu navrhnou optimální řešení. Následně, pokud zvolíte váhu s ověřením, zajistíme  pravidelné ověření v naší akreditované laboratoři. Kalibraci provedeme pro váhy bez povinnosti ověření, aby byly i výsledky v rámci měření pro interní potřebu co nejpřesnější. Samozřejmostí je i veškerý následný servis vah.
 

Telefon: 548 530 454         

 Nezávazná poptávka

VÁHOSERVIS, s.r.o. - Akreditovaná kalibrační laboratoř

Made by LUVR