Obchodní váhy

Obchodní váhy jsou určeny pro použití v obchodním styku kdy je třeba vážení zboží a nebo surovin. Jedná se zpravidla o pultové váhy jež umožňují výpočet ceny, kdy obchodní váha automaticky vypočítává cenu zboží po zadání jednotkové ceny za 1 kg. Zobrazení výsledku je na oboustranném displeji, který je tak čitelný ze strany prodavače i zákazníka.
Takové váhy, které slouží pro výpočet ceny v obchodním styku podléhají povinnému ověření jednou za dva roky, které prování Český metrologický institut.

Obchodní váhy dělíme na:

  • váhy obchodní s výpočtem ceny a s tiskem
  • váhy obchodní s výpočtem ceny bez tisku
Obchodní váha bez možnosti tisku        Obchodní váha bez možnosti tisku

Obchodní váhy mohou mít stativ, zobrazující hmotnost, jednotkovou cenu zboží, výpočet ceny.

Obchodní váhy vyšší řady umožňují propojení do sítě, s možností tisku položek na etiketu, kde lze zvolit řadu údajů (jednotková cena, cena, název zboží, datum, název obchodu, logo ap.) Etikety mohou mít různý formát. Některé obchodní váhy mohou na etiketu vytisknout i čárové kódy, jež lze poté následně snímat u pokladny. Na účtence lze postupně vytisknout jednotlivé položky a na závěr i konečnou cenu za celý nákup.
 
Obchodní váha s možností tisku             Obchodní váha s možností tisku


Obchodní váhy se uplatňují v pultovém prodeji, stánkovém prodeji, v tržnicích, kamenných obchodech ap.

Pokud uvažujete o pořízení obchodní váhy, rádi Vám poradíme, který typ by pro vás byl nejvhodnější. Kontaktujte nás a naši technici podle vašich specifikací doporučí nejvhodnější typ váhy. Zajistíme samozřejmě kompletní servis vah úřední ověření.
 

Telefon: 548 530 454         

 Nezávazná poptávka

VÁHOSERVIS, s.r.o. - Akreditovaná kalibrační laboratoř

Made by LUVR